ד"ר הלל שטיינר קרדיולוג מומחה לאבלציה והפרעות קצב דוקטור שטיינר קרדיולוג בית חולים וולפסון Dr. Steiner Cardiologist at Wolfson Hospital

בדיקה אלקטרופיזיולגית ואבלציהרבים מהפרעות קצב המהוות מטרד משמעותי או סכנת חיים ניתנים לריפוי ע"י בדיקה אלקטרו פיזיולוגית ואבלציה. בבדיקה הזאת,  חוטי חשמל מיוחדים מוחדרים דרך המפשעה לתוך הורידים הגדולים ודרכם ללב. לאחר מכן נעשה מאמץ לגרום להפרעת הקצב ולמפות אותו.

לאחר הבנה היכן הבעיה, מבוצעת צריבה לאזור  הבעיה ובכך במקרים רבים כמו  בטכיקרדיה ממקור עלייתי (SVT) ניתן לרפות אותו לגמרי.

הבדיקה מבוצעת לרוב בהרדמה מקומית ואשפוז של יום. ד"ר שטיינר ביצע מאות מהבדיקות האלו.

דהפיברילטור מושתלמכשיר אחר המושתל הוא ה ICD- מנזע חשמלי.(ראה באתר זה  "פרסומים") מכשיר זה מיועד למטופלים שיש להם נטייה להפרעות קצב קטלניות. ה ICD מושתל  בניתוח בהרדמה מקומית כמו קוצב. המכשיר עוקב לאחר פעילות החשמלית של הלב באופן מתמיד, ובמידה שהוא מזהה הפרעת קצב הוא יכול לטפל ולהפסיק אותו על ידי קיצוב מהיר או ע"י מתן שוק חשמלי.  תכנות המכשירים דורש מיומנות ונעשית במעקב מרפאתי במרפאת הקוצבים.

קוצביםהשתלת קוצב נדרש לאדם שקצב לבו אטי מידי או שלעתים הוא מחסר פעימות. השתלת קוצב הוא ניתוח המבוצע בהרדמה מקומית בו מושתלים מספר חוטי חשמל (אלקטרודות) בתוך הלב. החוטים מחוברים למכשיר המושתל מתחת לעור בבית חזה עליון. המכשיר עוקב לאחר פעילות הלב ובמידת הצורך הוא מפעיל את הלב ע"י אמפולס חשמלי. לאחר תקופת החלמה קצרה מושתל קוצב ממשיך את חייו כרגיל, עם מעט מאד הגבלות, ומבקר פעם-פעמים בשנה במרפאת הקוצבים לשם בדיקה שגרתית.

ד"ר שטיינר הוא מומחה להשתלת קוצבים ודהפיברילטורים  וכן לתכנות נכון ומעקב לאחר מכשירים אלו. במסגרת תפדיקו, הוא השתיל מאות מהמכשירים האלו, ובמרפאתו מאות מטופלים מושתלים מכשירים.